8 Mart 2013 Cuma

Bir Kore Yumurtası Macerası

Milletin annesinden kızına yeşil gözleri, hokka gibi burnu filan geçer bana da annemin gözenekleri geçmiş! O yüzden yüzümdeki gözenekleri kabullenip hayatıma o şekilde devam etsem de ara sıra aklım çelinmiyor değil. Acaba yok edebilir miyim, bebek poposu gibi yanaklarım olabilir mi diye heyecanlanıyorum işte. Öyle bir anımla Çisem'in günlük kore bakım ürünleri inceleme ritüeli çakışınca bana Tony Moly'nin Eggpore serisinden bahsetti. İnternette görmüştü ama çokta araştırmamış. Bana yumurta şeklindeki kutularını gösterince "ayy ben bunu alırım ki" şeklinde hevesle atıldım.


Diğer bloglarda da yazıldığı üzere çok mucizevi, aman allahımlık bir seri değil. Açıkçası alan herkes benim gibi yumurtalara tav olmuş :D Çok belirgin bir etkisini göremesem de zararı da olmadı hani, aldığım için pişman değilim. Ama bir daha almam heralde, ya da hepsini almam.

Ben üç ürünü aldım bu seriden, zaten 4 ürün var bildiğim kadarıyla. Yüzümde kullanma sırasıyla bahsedicem;
İlk ürün Blackhead Out Oil Gel isimli beyaz yumurta. Adı üstünde gel, ama içindeki minik sarı pıtırtılar sayesinde hafif bir peeling havası var, fakat çok yumuşak olduğu için o pıtırtılar öyle cilde fazla bir etki bırakmıyor. Bütün yüz yıkama jelleri ne kadar temizliyorsa siyah noktaları bu da o kadar temizliyor açıkçası. Hani haftada bir-iki kez kullanılacak derecede sert bir ürün gibi gelmedi bana. Bazı bloglarda 2-3 dakika (kutuda yazıldığı üzere) yerine 10-15 dk bekletin diyenler olmuş, etkisi daha çok gözüksün diye. Ben iki türlü de denedim, pek bir fark hissetmedim :D


En  kuşkulu kısım kokusu. Böyle egzotik bir kokusu var ama tam olarak neye benzetebilirim bilemiyorum. Hani şekerli bir koku ve de kuvvetli. Ben kokuyu sevdim, rahatsız olmadım yani. Fakat herkesin sevebileceği bir koku da değil sanki. Fresh, temiz bir koku değil, daha ağır bir parfüm gibi. Parfüm olsa alıp sıkmam da yüzümde 5 dakika durmasına da laf etmeyeceğim bir koku. Bu konuda hassassanız uzak durmakta fayda var.


Sırada Tightnening Pack var. Bu da maske, ve kutusunda 10-15 dakika tutun yazmışlar ama yine daha uzun tutun diyenler olmuş. Çok uzun tutunca çok kuruyor ve temizlemesi çok zor oluyor o yüzden 15 dk en fazla yeterli bence. Bu ürün serideki en başarılı ürün, çünkü en net etkiyi bunda gördüm. Maskeden sonra gözenekler gerçekten küçülüyor ya da belirginliği azalıyor. Ama etkisi uzun vaadeli değil, yani 2 sonra 'meraba biz geri geldik' şeklinde tekrar ortaya çıkıyorlar kendileri. Bunda da hafif bir koku var ama gerçekten hafif. O yüzden çok sorun olmasa gerek. Kıvamı bana kil maskelerini hatırlatıyor, kullanım şekli de :D


Son ürün de Real Egg Jelly. Bu da sarı yumurta ve tam anlamıyla yumurtaya benzetmeye çalışmışlar, içini de dışını da! İlk aldığımda fotosunu çekmediğim için gösteremiyorum ama şeffaf jel kısmı ve sarı kremsi kısmı var işte. Sarı kısım nemlendirici görevinde jel kısımda gözenek sıkılaştırıcı görevinde. Sarı kısmı soğuk kuru havalarda kullanın gibi bir öneride bulunmuş tonymoly. Ben genelde sarı ve şeffaf kısmı karıştırarak kullandım ve beklediğimden daha çabuk bitti. Gerçi bunu haftada bir iki kez değil, her gece yatmadan sürüyordum bir ara. Gündüz sürmüyorum çünkü makyaj altı için kesinlikle uygun değil. Direkt iz bırakıyor pudra sürünce. Bunda da beyaz yumurtadaki jele benzer bir koku var ama yine onun çok çok hafifi.

Üç yumurtada 30 ml ama ben farklı zamanlarda bitiricem sanırım. Üçünü ayrı ayrı kullanıyorum çünkü, önerilenin aksine >.<

Ürünlerle ilgili şöyle de bir sorun var, kullanırken parmağınızı daldırıp alma durumunda kalıyorsunuz, hani bu da çok hijyenik mi tartışılır. Elini yıkayıp kullansan da sonuçta siyah nokta bakımı söz konusu, daha hijyen açısından kullanışlı olmaları gerekir sanki. Allah razı olsun kendilerinden, Bir tek real egg jelly için minicik spatula vermişler

Ürünler bitince yumurtaların üstündeki kırık gibi gözüken kısmı gerçekten kırıp yumurtaları küçük birer saksı olarak kullanabiliyormuşuz. Uğraşır mıyım bilmiyorum da tatlı bir fikir tabii :D Bitki için olmasa da yumurtaları atmıcağım kesin, ben kullanıcak bir yer bulurum.

Kısacası biraz da görüntüsüyle kandırıyor bu seri :D Çok şok edici bir etkisi yok ama fiyatları da şok edici değil neyse ki, üçünü birden yaklaşık 50 tlye mi ne geldi. O yüzden bir şans verebilir. Fakat alırsam tekrar sadece tightening pack olan koyu renk yumurtayı alırım, maske olarak iyi bir ürün bence.


0 yorum:

Yorum Gönder

 
;